Karantinaya Özel 13 Dizi Tavsiyesi

Game of Thrones, Breaking Bad gibi efsaneler arasına adını yazdırmış ya da Queen’s Gambit, La Casa De Papel, Bir Başkadır gibi popüler dizilerden ziyade; severek izlediğimiz, kimisi kıyıda köşede kalmış ya da hak ettiği değeri görememiş 13 farklı dizi seçtik sizin için..

Henüz izlemediyseniz bir an önce “izlenecekler liste”nize almanızı öneririz.

İşte IMDB puanlarına göre sıraladığımız listemiz!

İyi seyirler!

? Bu yazı da ilginizi çekebilir: KARANTİNAYA ÖZEL 11 FİLM TAVSİYESİ

Our Planet (Gezegenimiz)

IMDB: 9.3

Tür: Belgesel

Konusu: 4 yıl boyunca 7 kıtada 50 ülkeyi kayıt altına alarak çekilen bu belgesel, bize gezegenimizin eşsiz güzelliğini aktarıyor.

Şahsiyet

Haluk Bilginer ve Cansu Dere’nin başrolünde oynadığı 2018 yapımı bu dizi, 12 bölümlük 1 sezondan oluşuyor.

IMDB: 9.1

Tür: Gizem, Suç, Drama

Konusu: Agah, adli katip memurluğundan emekli olan bir adamdır. Beyoğlu’nda münzevi bir yaşam süren Agah’ın hayatı, kendisine alzheimer teşhisi konulmasıyla altüst olur. Tüm anılarını zamanla unutacak olmasının acısı karşısında büyük bir yıkıma uğrayan Agah, bir süre sonra bu durumun bir fırsat olduğunu fark eder. Agah, yıllardır ertelediği bir cinayeti işleminin tam zamanı olduğunu düşünür çünkü hastalığından dolayı işleyeceği suçu unutacak ve bundan dolayı vizdan azabı çekmeyecektir. Agah’ın aldığı bu karar sadece onun değil cinayet büro amiri olan Nevra’nın da hayatını etkileyecektir.

Fargo

İlk sezonu 2014’te yayınlanmış 4 sezondan oluşan ve her sezon farklı öyküleri ele alan Fargo dizisinin bir Emmy Ödülü de var!

IMDB: 8.9

Tür: Suç, Kara Mizah

Konusu: Yakınları tarafından sürekli küçük görülen bir adamın karısını öldürdükten sonra yaşadığı olayları anlatmaktadır.

Peaky Blinders

Cillian Murphy’nin başrolde oynadığı, 5 sezonluk harika bir dizi!

IMDB: 8.8

Tür: Suç, Drama

Konusu: I. Dünya Savaşı sonrasında İngiltere’de faaliyet gösteren, “Peaky Blinders” adlı çeteyi anlatıyor.

Yellowstone

Kevin Costner’ın başrolde oynadığı, 3 sezonluk bir kovboy dizisi.

IMDB: 8.6

Tür: Western, Drama

Konusu: Yellowstone’da, Montanalı çiftçi aile Duttonlar, Amerika’nın en büyük arazilerinden birinin sahibidir ve bu yüzden her kesimden çeşitli saldırılara maruz kalmaktadır.

Inside No 9

Biz çok sezonlu dizilere pek konsantre olamıyoruz ama, 6 sezondan oluşan bu dizinin her bölümü birbirinden bağımsız.

IMDB: 8.5

Tür: Komedi, Drama, Korku

Konusu: Antoloji türündeki her bölümde farklı karakterlerin hikayeleri ele alınıyor. Olayların hepsi 9 numaralı bir apartman dairesinde geçiyor ve sıradan gibi gözüken olaylar, şaşırtıcı bir son ile bitiyor.

Masum

Haluk Bilginer’in başrolünde oynadığı 2017 yapımı bu dizi, 9 bölümlük 1 sezondan oluşuyor.

IMDB: 8.4

Tür: Dram, Polisiye

Konusu: Emekli Komiser Cevdet ve karısı, ömürlerinin son yıllarını şehirden uzaktaki küçük çiftlik evlerinde huzur içinde geçirmektedirler. Ta ki küçük oğulları bir gece yarısı korkunç bir haberle eve gelene kadar..

Warrior

Bruce Lee’nin yazdıklarından ve kariyerinden ilham alan 2019-2020 yapımı bu dizi, 2 sezondan oluşuyor. Dövüş filmi sevenler kaçırmamalı!

IMDB: 8.3

Tür: Dövüş, Aksiyon

Konusu: San Francisco`daki Çin Mahallesi’nde, iç savaş sonunda geçen Warrior’da; Çin’den yeni gelmiş olan genç bir dövüş sanatları uzmanının kendini Çin Mahallesi savaşlarının içinde bulması anlatılıyor.

Unorthodox

4 bölümlük bu mini diziyi izlerken çok duygulandık ve etkilendik. Gerçek bir hayat hikayesinden ilham alınan bu dizide, ataerkil bir toplumun kadınlar üzerindeki baskısı çok etkileyici bir şekilde anlatılmış. Herkesin mutlaka izlemesi gerektiği kanaatindeyiz.

IMDB: 8.0

Tür: Dram

Konusu: Brooklyn’de yaşayan ve yaptığı görücü usulü evlilikten kaçan genç bir kadın, kendisine yeni bir hayat kurmak ve hayallerinin peşinden koşmak için Berlin’e kaçar.

Marco Polo

2014-2016 seneleri arası çekilmiş olan bu ABD yapımı dizi, 2 sezon ve toplam 10 bölümden oluşuyor.

IMDB: 8.0

Tür: Macera, Aksiyon

Konusu: 13. yy Çin’inde, “Marco Polo” isimli kaşifin Kubilay Han’ın sarayına ve açgözlülük, ihanet, cinsel entrika, rekabet dolu bir dünyaya yolculuklarına dayanıyor.

Da Vinci’s Demons

2013-2015 arası çekilmiş, 3 sezonluk bu ABD yapımı dizinin, özellikle Leonardo Da Vinci hayranları tarafından çok beğenileceğine eminiz!

IMDB: 8.0

Tür: Macera, Biyografi, Drama

Konusu: Leonardo Da Vinci’nin gençlik dönemine odaklanan dizi, şimdiye kadar anlatılmamış öyküler içeriyor. Rönesans İtalya’sında geçen hikaye, Da Vinci’nin yaratıcı bir sanatçı, hayalperest bir aşık ve idealist bir adam olarak tanımlanan kişiliğine farklı bir bakış getiriyor.

Maniac

2018 yapımı bu eğlenceli mini dizi, 10 bölümlük 1 sezondan oluşuyor. Tadı damağınızda kalabilir bizden söylemesi!

IMDB: 7.8

Tür: Komedi, Drama, Bilim Kurgu

Konusu: Yaşadığı psikolojik sorunlardan dolayı akıl hastanesinde kalan bir adamın gerçeklikten kaçmak için kendi hayalinde yarattığı bir dünyada yaşaması konu ediliyor.

Santa Clarita Diet

Başrolde Drew Barrymore ve Timothy Olyphant’in yer aldığı, 2017-2019 yılları arası çekilmiş bu dizi, 3 sezondan oluşuyor. Biraz kanlı, ama fantastik konusu komik bir şekilde işlenmiş. Biz izlerken çok güldük!

IMDB: 7.8

Tür: Komedi, Korku, Fantastik

Konusu: Los Angeles’ta yaşayan evli çift Joel ve Sheila, aynı zamanda şehrin en iyi emlakçılarıdır. Bir gün Sheila’nın yaşadığı büyük bir değişimin ardından çiftin hayatlarına ölüm ve yıkım kavramları girer.