Karantinaya Özel 11 Film Tavsiyesi

Sizin için, karantina günlerinde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız birbirinden güzel filmler seçtik.

Henüz izlemedikleriniz varsa, bir an önce listenize almanızı şiddetle öneririz!

İşte IMDB puanlarına göre sıraladığımız film tavsiyelerimiz aşağıda!

İyi seyirler!

? Bu yazı da ilginizi çekebilir: KARANTİNAYA ÖZEL 13 DİZİ TAVSİYESİ

Kaptan Fantastik (Captain Fantastic)

IMDB: 7.9

Tür: Komedi, Drama

Konusu: ABD’nin Kuzeybatı Pasifik ormanlarında, 6 çocuğu ile beraber bir kabinde medeniyetten izole, ancak kendini ve çocuklarını büyük bir titizlikle, hem fiziksel hem de entelektüel olarak yetiştirmeye adayan Ben Cash’in hikayesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

 

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk (The Boy Who Harnessed the Wind)

ruzgari-dizginleyen-cocuk

IMDB: 7.6

Tür: Dram

Konusu: Maddi imkansızlıklar sonucu okuldan atılan 13 yaşındaki zeki bir çocuğun çalışma azmiyle nasıl kendisinin, ailesinin ve yaşadığı köyün hayatını değiştirdiğini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı (The Art of Racing in the Rain)

Art-of-Racing-in-the-Rain

IMDB: 7.6

Tür: Romantik, Dram

Konusu: Enzo isimli yaşlı bir Golden cinsi köpeğin gözünden, insan hayatına şefkatli bir bakış atıyor. Enzo tüm hayatını, çevresinde akıp giden dünyayı gözlemleyerek ve birlikte yaşadığı aileden aldığı hayat derslerini uygulayarak geçirmektedir.

Fragman için tıklayın.

Elveda (The Farewell)

the-farewell

IMDB: 7.6

Tür: Dram, Komedi

Konusu: Büyükannelerinin hastalandığını öğrenen Çinli bir ailenin yaşadıklarını anlatıyor. Amerika’da yaşayan Bili’nin, Çin’de yaşayan büyükannesi Nai Nai’ye kanser teşhisi konmuştur. Aile, kendilerine büyük üzüntü veren bu gerçeği, ninelerinden saklamaya karar vererek Nai Nai’nin yanında toplanırlar.

Fragman için tıklayın.

303

IMDB: 7.5

Tür: Drama, Komedi, Romantik, Yol

Konusu: Karavanıyla Berlin’den Portekiz’e erkek arkadaşının yanına gitmeye çalışan June, gerçek babasıyla tanışmak için İspanya’ya gitmek isteyen ancak yol arkadaşının azizliğine uğradığı için otostop çekmek zorunda kalan Jan’ı, Köln’e kadar götürmek üzere karavanına alır. Yol boyunca “İnsan özünde işbirlikçi mi yoksa rekabetçi midir? Tek eşlilik mi yoksa çok eşlilik mi daha iyidir? İnsan aşık olacağı kişiyi kendisi seçebilir mi?” gibi bir çok felsefi konuyu tartışmaya başlarlar.

Fragman için tıklayın.

Kanatlarını Aç (Spread Your Wings / Donne-moi des Ailes)

IMDB: 7.4

Tür: Macera, Aksiyon

Konusu: Gerçek bir hikayeye dayalı olan bu filmde, yaban kazlarının göç etme şekillerine hakim bir uzman olan bir adamın, kendisi ve oğlu ile birlikte atıldıkları macerayı ve aralarındaki bağın nasıl güçlendiğini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Kon-Tiki

IMDB: 7.2

Tür: Macera, Biyografi, Dram

Konusu: Norveçli kaşif Thor Heyerdahl, Pasifik Okyanusu’nu 1947’de 5 kişilik bir ekip ile geçmeye kalkar. Amacı ise Güney Amerikalıların Kristof Kolomb öncesi dönemlerde denizleri aşarak Polynesian adalarında yerleştiğini ispat etmektir.

Fragman için tıklayın.

Fırtına Çocuk (Storm Boy)

IMDB: 6.9

Tür: Macera, Dram, Aile

Konusu: Artık emekli olmuş zengin iş adamı Michael Kingley, torununa çocukken 3 yavru pelikanı nasıl kurtardığını ve sahiplendiğini anlatır.

Fragman için tıklayın.

Zeytin Ağacı (Olive Tree)

IMDB: 6.8

Tür: Drama, Komedi

Konusu: Ekonomik zorluklarla karşılaşan ve bir kümes hayvanı çiftliği kurmak için zeytinyağı işinden ayrılmaya karar veren Castellónlu bir ailenin duygusal hikayesi anlatılıyor. Aile, 2000 yıllık zeytin ağacını da bir Alman enerji şirketine satmayı tercih ettiğinde, büyükbaba zeytin ağacının onun hayatı olduğunu söyler. İtirazına rağmen ağaç Düsseldorf’a gönderilince, büyükbaba konuşmayı ve yemeyi bırakır. 12 yıl sonra, 20 yaşındaki torunu, büyükbabasını kurtarmak için ağacı geri alması gerektiğine karar verir.

Fragman için tıklayın.

Penguen Bloom (Penguin Bloom)

IMDB: 6.8

Tür: Dram

Konusu: Trajik bir kazanın ardından felç kalan genç bir annenin hikayesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Sır: Hayal Etmekten Korkma (The Secret: Dare to Dream)

IMDB: 6.4

Tür: Romantik, Dram

Konusu: İyimserliğini hiç kaybetmeyen Bray isimli bir adamın, 3 çocuğunu tek başına büyütmeye çalışan ve mali kaygılar yaşayan Miranda ile tanışması sonrasında yaşanan romantik anları konu alıyor. Ancak Bray’in Miranda’ya gelmesi tesadüf değildir ve Bray bir sır taşımaktadır..

Fragman için tıklayın.