Türkiye’de Glamping Mekanları – Genişletilmiş Liste

Daha önceki Türkiye’deki En iyi 10 Glamping Mekanı yazımızda “glamping“in ne olduğundan bahsetmiş ve doğada konforlu bir tatil yapmak isteyenler için çadır ya da karavan konseptli mekanlar önermiştik. Aslında “glamping” denilen kavram, doğayla bütünleşen ve aynı zamanda konforlu bir konaklama lüksünü sunabilen bungalov, ağaç ev ya da taş evler gibi mekanları da kapsıyor.

İşte seçtiğimiz diğer glamping mekanları:

1- SHAMBALA, Kabak Koyu, Faralya (Uzunyurt), Fethiye, Muğla

Likya Yolu üzerine kurulmuş bu tesis, “işte huzur!” dediğiniz yerlerden. Ağaç evler ve bungalovlardan oluşan bu yerde, farklı farklı uygulanmış lüks anlayışına tanıklık edebilirsiniz. Belli odalarda tavandan yere camlar var. Sürekli önünüzde, uyandığınızda karşınızda duran deniz manzarası muhteşem. Yarım pansiyon olarak da hizmet veriyor. Dışardan yemek getiremiyorsunuz. Havuzu var. Yoga ve meditasyon aktiviteleri için elverişli. Hem şehrin stresinden arınmak, hem de özünüze dönerek kendinizle bütünleşmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

2- GEMİLE Beach Lodge, Kabak Koyu, Faralya, Fethiye, Muğla

Kabak Koyu’nun hemen sağ tarafına kurulu olan bu tesis, oldukça büyük bir alana sahip. Dört tarafı ormanla çevrili ve hemen denizin dibinde. Manzarası tahmin edebileceğiniz üzere muhteşem! Buradaki bungalovların adları, Likya Uygarlığı’nın şehir devletlerinin adlarından geliyor. Bungalov haricinde, lüks ya da standart çadırlarda da kalabilir; ya da kendi çadırınızı kurabilirsiniz. Kendi çadırınızı da kursanız, fiyata sabah ve akşam yemeği dahil. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

3- SEA VALLEY BUNGALOWS , Kabak Koyu, Faralya, Fethiye, Muğla

Dünya’nın sayılı koylarından biri olan Kabak Koyu’nun denize en yakın bölgesinde yer alan tesis, 2011 yılında hizmete açılmış. Pine, Olive ve Tree House olarak üç farklı kategoride toplam 19 ağaç eve sahip. Hepsinde tuvalet, banyo ve veranda bulunuyor. Ağaç evde bile (!) 2 kişilik konaklama fiyatı biraz pahalı. Yoga platformu ve havuzu var. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

4- BARAKA HOUSE, Çıralı, Kemer, Antalya

Çıralı sahiline sıfır konumda bulunan bu tesis, meyve ağaçları ile bezeli yeşile doyacağınız bir bahçeye ve birbirinden ayrı bağımsız dizayn edilmiş klimalı bungalovlara sahip. Denize 50 metre uzaklıktaki plajda özel bir alanda şezlong ve şemsiyeleri bulunuyor. Ayrıca bungalovunuzun önündeki şezlongta veya hamakta da güneşlenebilir, ya da geniş verandasında dinlenebilirsiniz. Güne geleneksel ve bölgede yetiştirilen organik ürünlerden oluşan Türk kahvaltısı ile yapacağınız başlangıcı asla unutamayacaksınız! Biz burada konaklama şansını bulanlar olarak unutamadık! Kesinlikle öneriyoruz! Burası daha çok, huzur ve sessizlik arayan çiftlere, özel bir doğa tatili yapmak isteyenlere uygun. Gelmişken Likya Yolu’nda yürümeyi ve Yanartaş’a uğramayı unutmayın tabii ki! Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

5- VİLLA LUKKA, Çıralı, Kemer, Antalya

Villa Lukka Çıralı suit tarzında, 13 lüks bungalovdan oluşan, sahile yakın bir tatil mekanı. Küçük villalar tarzında birbirinden ayrılan odaların dekorasyonu şık ve konforlu. Çıralı’nın doğasıyla uyum içinde, görkemli Olimpos dağı manzaralı, sakin ve sessiz. Odanızın verandasında kahvenizi yudumlayıp kitabınızı okurken dağ, kaya ve orman manzarası eşliğinde doğayla bütünleşebilir, bahçedeki portakal ağaçları, rengarenk çiçek ve bitkilerin içinde kendinizi cennette hissedebilirsiniz. Trekking, yayla safari, tekne turu, teleferikle Tahtalı Dağı zirvesine tırmanış gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

6- SAKLI GÖL EVLERİ, Karacaören Köyü, Bucak, Burdur

Karacaören Baraj Gölü kenarında konforlu bir tatil sunan bu tesiste 5 adet özel konseptli ve geniş verandalı ahşap bungalov, 7 adet verandalı glamping çadır ev (3ü jakuzili) bulunuyor. Oda kahvaltı ya da yarım pansiyon olarak hizmet veriyor. Websitelerinde, içerisinde kano, yürüyüş, bisiklet ve tekne parkurları olan bir aktivasyon haritası mevcut. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

7- YEŞİL EV, Abant Yolu, Bolu

Masal gibi evlerde kendinizi yemyeşil doğaya bırakabileceğiniz, sakin ve huzurlu bir tatil sunan bu tesiste 11 tane ev var. Bazı evler, isimlerini Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalından almış: Meraklı, Bilgin, Utangaç, Öfkeli, Uykucu, Neşeli. Burası, her mevsimde farklı güzellikler vadediyor. Oda kahvaltı hizmet veren evlerin fiyatları biraz tuzluca. Tesisin etrafındaki ormanda keşfe çıkabilir, 20 km. uzaklıktaki Abant Gölü’nü ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Kendinize bir iyilik yapın ve her ne şekilde olursa olsun, doğada daha fazla vakit geçirebilmek için hemen yola çıkın!

? Bu yazılar da ilginizi çekebilir: Karavan Konseptli Oteller, Karavan Çeşitleri